18. februára 2018 Pridané od Educentrum v Koučing žiaden komentár

Aké je to, ak sa človek má  o koho oprieť ?

 

Ak chcem pracovať ako kouč, mám teda vedieť preukázať klientovi počas koučovacieho rozhovoru, že sa môže na mňa spoľahnúť, že mám záujem pomôcť mu, že on je OK, že všetko dobre dopadne…? Hovorím si ÁNO. Sama viem, aké je to dôležité, ak sa človek má  o koho oprieť, cíti sa dôležitým, že všetko, čo robí, má zmysel pre neho aj pre ľudí v jeho okolí.  Mala som vlastný zážitok, kedy mi kouč pomohol zbaviť sa mnohých problémov  a vrátil ma do stavu, ktorý som vždy mala v zálohe, ale nebola som si toho vedomá. Je to stav mysle, kde sa mi otvorili nové zaujímavé možnosti, mohla som si vyberať a konať so správnymi hodnotami ekologického prostredia, v ktorom existujem…

Vtedy som prežila zázrak. Zázrak, ktorý sa stal naozaj, so mnou, v mojej mysli, v mojej duši, na mojich očiach, v prítomnosti! Cítila som sa na vrchole svojich možností, istá, spokojná a môj sen sa obrátil na cieľ, ktorý má zmysel, je realizovateľný. Zrazu som chcela ísť za svojím cieľom, podotýkam nesnívať, ale konať. Každý deň som sa zobúdzala a zobúdzam sa doteraz  šťastná, zvedavá, so želaním a konkrétnym plánom, ako a kam ďalej. Žije vo mne nádej aj viera v to, že som na dobrej ceste a rozhodla som sa správne!

Aké umenie treba ovládať, aby človek mohol umožniť inému prežiť zázrak? Akú zázračnú paličku má kouč, aby pomohol človeku obrátiť svoj svet na tú druhú, lepšiu stranu? Som šťastná, že poznám odpoveď na túto otázku. Spoznala som ju až vtedy, keď som sa rozhodla stať sa jedným z mnohých koučov, pomáhať ľuďom plniť si svoje želania, priania a tvoriť si krajší život okolo seba.

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *