Akým smerom vykročí Vaše dieťa, tam povedie aj jeho cesta

20. augusta 2019 Pridané od Educentrum v Koučing žiaden komentár

Je ráno ako každé iné. Ľudia cestujú do práce, alebo sa vracajú z práce. Autobusy riadia vodiči, aby ľudí previezli z jedného miesta na druhé. V obchode predavačka dokladá do regálov tovar, aby mohli ľudia nakúpiť. V nemocniciach a v ambulanciach sa pripravujú lekári a sestričky, aby mohli byť k dispozícii ľuďom, ktorí prídu so zdravotnými problémami. V pekárňach  pekári už aj dopiekli prvý chlieb, aby ľudia mali čo jesť.  V závodoch  ľudia pracujú  pri  strojoch, aby mohli vyrobiť rôzne výrobky. Poľnohospodári idú na polia, aby vypestovali zeleninu, učitelia idú do škôl aby učili,  úradníci zaujímajú svoje pracovné miesta, aby mohli byť k dispozícii občanom.

 

Čo si myslíte, prečo ľudia chodia  do práce ? Myslíte si, že pre väčšinu ľudí je  to spôsob ako si zarobiť na živobytie? Majú ľudia aj iné dôvody?  Akú prácu ste si zvolili Vy a čo Vás k tomu viedlo? A aké povolanie si vyberie Vaše dieťa a čo bude rozhodujúce pri výbere jeho povolania? Rozprávate sa o tom so svojím dieťaťom? Poznáte jeho túžby a sny ? Bude ochotné robiť akúkoľvek prácu, len aby si zarobilo? Chce mať z práce aj radosť? Chce robiť prácu, ktorá bude mať pre neho aj zmysel? Chce rozvíjať svoje zručnosti?  A ako sa spájajú jeho predstavy s Vašimi predstavami?

Rodičia, čo  poradíte svojmu dieťaťu ? Akým smerom má vykročiť? Nenechajte  svoje dieťa   vliecť sa okolnosťami. Spoločne  pracujte na  jeho životnom smerovaní, aby sa rozhodlo dobre a vybralo si povolanie, ktoré je pre neho vhodné.

 

Foto zdroj obrázok dieťaťa: https://www.instagram.com/p/ByTD8aOiMzr/

Ing. Mária Šolcová- Kariérový poradca

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *